• Telefon: 0090.212.544 42 21

Demiralp Kalıp üretimi METALLIUM™ marka metal mozaikler, bir file üzerine yapıştırılmış, Pres de şekillendirilmiş değişik ölçü ve geometrideki paslanmaz çelik parçaların bileşkesi olan plaka veya bordür şeklindedir.

Bütün ürünlerin her tipi kendisini tamamlar ve sonsuz şekilde bir araya getirilerek istenen büyüklükteki alanları dekoratif olarak düzenlemeye olanak sağlar. Plakalar ve bordürler belli bir düzlemde sonlandırılmaları gerektiğinde, ancak file kısımlarından kesilmeleri gerekir.

Sonlandırma sırasında boşluklar meydana gelmemesi için pek çok ürünümüzün tamamlayıcı parçaları da üretimlerimiz içinde mevcuttur. Örnek olarak Tip T-10 (4,8x4,8cm) bir geometrik şeklin tamamlayıcısı Tip E-11 (2,3x4,8cm) şeklinde olmaktadır. Sipariş ve uygulama sırasında firmamızdan tamamlayıcı parçalar ile ilgili bilgi alınmalıdır. METALLIUM™ marka metal mozaikler kalite sertifikalı 304 kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir. Kullanılan paslanmaz çelik bazı ürünlerde 0,8mm, bazı ürünlerde 0,6mm kalınlıktadır. Metal mozaikler diğer seramik ve fayanslarla uyumlu kullanılabilmek amacı ile 7mm yüksekliğindeki geri kazanımlı plastik malzemeden üretilmiş dolgu parçaları ile birleştirilerek imal edilir.

Ürünlerimiz doğal taşlarla ve granit türü malzemelerle uyumlu olması istendiğinde özel olarak 10mm kalınlıkta da üretilmektedir. METALLIUM™ marka metal mozaikler 304 kalite paslanmaz çelik malzemenin yanı sıra bakır malzeme kullanılarak da üretilmektedir. Bakır malzeme kullanılarak üretilen metal mozaiklerin doğal taşlar ile birlikte dış cephelerde kullanımı daha zarif olmaktadır.

Metal mozaikler ile uygulama yapılma işlemi. Tıpkı diğer seramik ve fayans türü malzemeler de olduğu gibi, uygulama alanına yapıştırıcı sürülür, metal mozaikler fileli olarak yerleştirilir (yapıştırılır). Metal mozaiklerin üzerlerindeki koruyucu plastik malzeme temizlenir. Son işlem olarak dolgu maddesi uygulanır ve temizlik işlemi yapılır.